Boğa Burcu

Boğa Burcu

Boğa Burcu  (21 Nisan – 20 Mayıs) Boğa Burcu   BOĞA Sonbaharda hareketlilik başlıyor 2017’ye genel bakış 2017 yılında kariyer gezegenleri Jüpiter ve Satürn burcunuzla ilişki kurmakta zorlanıyorlar. Bu durum yılın özellikle ilk yarısında iş hayatında ilerleme konusunda bazı dengesizlikler, beklemeler oluşturmakta. Ancak 10 Ekim’den sonra koşulların lehinize değişmeye başladığını göreceksiniz. Bu tarihten sonra özellikle […]

15 Ağustos 2017 Salı - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Boğa Burcu  (21 Nisan – 20 Mayıs)

Boğa Burcu

 

BOĞA

Sonbaharda hareketlilik başlıyor

2017’ye genel bakış

2017 yılında kariyer gezegenleri Jüpiter ve Satürn burcunuzla ilişki kurmakta zorlanıyorlar. Bu durum yılın özellikle ilk yarısında iş hayatında ilerleme konusunda bazı dengesizlikler, beklemeler oluşturmakta. Ancak 10 Ekim’den sonra koşulların lehinize değişmeye başladığını göreceksiniz. Bu tarihten sonra özellikle ilişkiler, evlilik ve iş fırsatları açısından son derece dinamik ve verimli bir süreç başlıyor olacak.

10 Ekim’e kadarki sürede Jüpiter size bolca iş, uğraş ve didinme getirmekte. Sonbahara kadar uğraştırıcı nedenler, iş hayatında ortaklıklardan ya da ilişkilerden kaynaklanan uğraşlar dikkat çekiyor. Bu süreçte iş ortamında yabancılarla ilgili konular, eğitimler de fazla olabilir ancak hep bir uğraştırıcı neden de söz konusu. Organizasyonel işler, altınızda çalışanlar, bürokratik konular meşgul edici olabilir. 10 Ekim tarihi ile birlikte iş hayatında sizi ileri götürecek olanakların arttığını görürseniz şaşırmayın. Mesleki alanda daha fazla temas ve başkalarından gelen destekler, ilgiler artıyor olacak.

Diğer yandan son birkaç yıl Satürn’ün Yay burcunda olması nedeniyle korkulara, endişelere sahne oluyor. Satürn bu yılın 20 Aralık tarihine kadar da Yay burcunda kalmaya devam edecek. Dolayısıyla bu dönemde başkalarının finansal durumlarını yönetmek, borç, alacak, kredi ya da miras gibi ortaklı işlerden kaynaklanan konular fazladan yük olmaya devam edecektir. Neyse ki bu olaylar içinde önemli yollar da kat ettiğiniz için 25 Ağustos’tan sonra yavaş da olsa bir hafifleme hissedebilirsiniz. Bundan bir yıl sonra 20 Aralık sonrasında ise, iş hayatınızın, genel olarak hedeflerinizin daha istikrarlı ve dengeli bir düzene doğru oturduğunu görmek sizi daha huzurlu kılacak. Dolayısıyla genel olarak işe yönelik konularda tamamlanması gereken bir süreç içindesiniz.

Öte yandan Uranüs bu yıl da Koç burcunda kalmakla birlikte, 2018’de burcunuza ilerlemiş olacak. Dolayısıyla özellikle yılın ikinci yarısında hayatınızda kıpırdamalar, ani değişiklik istekleri, sabırsızlıklar artmakta. Sanki içinizde yükselen bir ses büyük değişikliklerin ve özgürlüklerin, ani kararların gelmekte olduğunu söylemekte.

2008’den bu yana burcunuzla son derece uyumlu bir açıda ilerleyen Pluton bu yıl da desteğini sürdürmekte. Bu süreçte pek çok Boğa, kendisini güçlendiren, güçlü kişilerden destek bulabilen bir duruma geçti. Özellikle yabancılarla ilişkilerde, uluslararası konularda ya da medya içerisinde kişisel gücünüzü daha etkin kullanabileceğiniz fırsatlar elde ettiniz. Bu 6-11 Mayıs doğumlu olan Boğa’lar Pluton dönüştürücü ve yenileyici açısı altındalar. Eğer bu tarihler arasında doğmuşsanız, gündeme gelecek güçlü değişiklikler sayesinde kişiliğinizi kullanmak ve kurumsal konularda destek almak konusunda oldukça şanslı sayılırsınız.

Neptün de burcunuzla yumuşak ilişkisini sürdürmekte. 2011’den bu yana Balık burcunda ilerleyen Neptün pek çok Boğa’ya yumuşama, daha yüksek bir anlayış ve farkındalık getirmeye devam ediyor. Eğer 29 Nisan – 6 Mayıs tarihleri arasında doğmuş iseniz Neptün size yaratıcı alanda ilham gücü, ruhsal konulara ilgiler, daha fazla kabullenme, sosyal konulara duyarlılık ve başkalarına daha fazla yardımcı olma isteği getirmekte. Sanki yavaş yavaş gelişen bir hafifleme ve eski katı kalıplarınızdan kurtulma, yumuşama süreci içerisindesiniz.

Tutulmalar neler getiriyor ?

Bu yıl tutulmalar Şubat ve Ağustos aylarında gerçekleşecek. 11 Şubat’ta Aslan burcunda Ay tutulması ailevi durumlara, eve, yerleşime, toprağa yönelik ya da babanızla ilgili konulara önemli bir vurgu ve farkındalık getiriyor. 26 Şubat’taki Güneş tutulması ise Balık burcunda güney düğüm yönünde olacak. Bu nedenle bu dönemde bazı elde olmayan koşullar, özellikle yakın çevreniz, görüşmeler, anlaşmalar ya da eğitimle ilgili hassasiyetler gündeme gelebilir. Olayları kendi akışına bırakmanız gerekebilir.

7 Ağustos’taki kısmi Ay tutulması Saka burcunda gerçekleşmekte. Bu dönemde iş ve kariyer konusunda, sorumluluklar alanında güçlü bir farkındalık ve önemli duygusal sonuçlar, muhasebeler var. 21 Ağustos’ta Aslan burcunda kuzey düğüm yönünde gerçekleşen Güneş tutulması ise eve, ailenize, yerleşimle, gayrimenkullerle ilgili konulara büyük bir yenilenme ve canlılık getirmekte. Bu süreçte yakın çevrenize, eve yönelik işlere çok daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

İş, para ve kariyer olanakları

Bu yılın büyük bir bölümünde finansal alanda daha dikkatli ve özenli davranmanız gerekiyor. Satürn’ün konumu uzun vadeli borçların düzenlenmesi gerektiğinr işaret etmekte. Başkalarının sorumluluklarını da daha fazla yükleniyor olabilirsiniz. İşte krizler gündeme gelebilir, ancak 20 Aralık 2017 tarihinden sonra çok daha istikrarlı ve ufuklarınızı genişletebilecek olanaklar geliyor olacak. Ayrıca bu yıl 10 Ekim sonrasında işbirlikleri, finansal destek ve ortaklı işlerle büyüme söz konusu.

28 Ocak’a kadar olan dönemde gelecek beklentileriniz yönünde daha hareketlisiniz. Gruplar, sosyal işler bu hedefleriniz için önemli olabilir.

28 Ocak – 9 Mart arasında ani kararlarla risk almaktan kaçınmalısınız. Bu dönemde tam olarak önünüzü göremediğiniz durumlar huzursuzluk getirebilir. Başkalarının hatalarının kurbanı olmamaya bakmalısınız.

10 Mart – 20 Nisan tarihleri arasında Mars burcunuzda ilerlerken parasal konularda ve iş hayatınızda daha kararlı hatta inatçı olabilirsiniz. Daha mücadeleci bir tavır içindesiniz. Bu durum ve yeni adımlar iş hayatı açısından kritik sayılır.

21 Nisan – 3 Haziran arasında daha fazla harcama, masraf gündeme gelebilir. Ticari konularda ve görüşmelerde istekli davranabilirsiniz. Ancak gereksiz masraflarınızı da kısmalısınız.

4 Haziran – 19 Temmuz arasında yakın çevrenizde, ailevi işlerde daha etkin ve girişken davranabilirsiniz. Ancak görüşmelerde ve yazışmalarda daha sakin olmaya dikkat etmelisiniz.

20 Temmuz – 4 Eylül arasında işe ait konularda hızlı ilerlemek pek mümkün olmayabilir. Bu dönemde işte dikkat çekmeniz pek kolay değil. Ancak gelecek yönünde yeni planlar yapmaya bakın.

5 Eylül – 21 Ekim arasında iş hayatında son derece başarılı ve dikkat çekici olabilirsiniz. Girişimlerinizle öne çıkabilir ve zekanızı verimli biçimde kullanabilirsiniz. Üretkenliğiniz değişik ödüller de getirebilir.

22 Ekim – 8 Aralık döneminde çalışma hayatında ve iş ortamındaki ilişkilerinizde daha soğukkanlı ve dengeli olmaya bakın. Kadınlarla ilgili işlerde huzursuzluk, tartışma da olabilir. Bu arada daha sıkı çalışmanız da gerekebilir.

9 Aralık sonrasında önemli sonuçlar ve değerlendirmeler içindesiniz. Pek çok açıdan ilerleme ve ortaklaşa konular üzerine odaklanma gereği var. Yıl boyunca yaptıklarınızın sonucunu görmeye başlayabilirsiniz.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Bu yıl evlilikler özellikle son bahar aylarında daha pozitif sonuçlar getirmeye başlayacak. 10 Ekim’den itibaren Jüpiter’in evlilik evinize girmesi ile birlikte, sizi mutlu edecek ve harekete geçirecek olanaklar artmakta. Bu evlilik ya da yakın beraberlikler sizi her açıdan daha destekleyici ve zenginleştirici olabilir.

Bu yıl aşk gezegeni Venüs 4 Mart – 15 Nisan tarihleri arasında geri gidecek. Bu nedenle, bu dönemde aşkta zorlanmalar, gecikmeler, belirsizlikler yaşanabilir. Dolayısıyla bu tarihler arasında evlilik gibi önemli bir karardan uzak durmak yerinde olabilir.

Bu yıl Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu dönemler  olan 3 Ocak – 3 Şubat, 15 -28 Nisan, 6 Haziran – 5 Temmuz, 20 Eylül – 14 Ekim arasında aşkta ve arkadaşlıklarda daha mutlu tecrübeler söz konusu. Bu dönemlerde hayattan daha çok keyif alabilirsiniz. Ancak 10 Mart- 21 Nisan, 20 Temmuz – 6 Eylül ve 9 Aralık sonrasında tartışmalara dikkat etmelisiniz.

Sağlık

Bu dönemde sağlığınızla daha fazla ilgilenme gereği duyabilirsiniz. Özellikle 10 Ekim’e kadar olan dönemde beslenme ve çalışma koşullarınıza daha çok özen gösterebilirsiniz. 22 Ekim – 9 Aralık arasında da aşırı çalışma, stres bedeniniz açısından daha zorlayıcı olabilir.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte ?

İletişim ve hareket gezegeni Merkür 8 Ocak tarihine kadar geri harekette görülüyor. Merkür bu yıl 10 Nisan – 3 Mayıs arasında Boğa’da, 13 Ağustos – 5 Eylül arasında Başak’ta, 3-23 Aralık arasında ise Yay burcunda geri gidiyor olacak. Bu dönemlerde iletişimde yavaşlamalar, organize olmakta zorlanma ya da teknik konularda sıkıntılar yaşanabilir. Merkür kararları, pazarlıkları, anlaşmaları ve yazışmaları açıkladığı için Merkür geri giderken verilen pek çok kararı yeniden gözden geçirmek gerekecektir. Bu nedenle Merkür geri giderken kendi hatalarımızı ve eksik yönlerimizi kapatmak ve düzeltmek için daha fazla şansa sahip olabiliriz. Ancak net ve son kararı Merkür döndükten sonra vermek en iyisidir.

8 Ocak’a kadar çalışma hayatına, sağlık ve düzene ait konular, 10 Nisan – 3 Mayıs arasında kişisel girişimler ve görüşmeler, 13 Ağustos – 5 Eylül arasında yatırımlar ve görüşmeler, 3-23 Aralık arasında ise finansal işler, borç, alacak ya da miras ile ilgili konularda daha özenli ve sabırlı davranmak, aceleci olmamak gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil Sohbet sohbet gabile
iPortal Kodlayan: Özer Gül